Search
27 March 2020: Coronavirus Update. The situation is fast moving and we are continuing to monitor the global situation and its impact on our members, staff, exam candidates, students and the profession. More information for Members and Students in My CIMA.

Money Talks: Wpływ technologii blockchain na świat biznesu i finansów

Speaker: Ron Quaranta

Category: LOCAL EVENT

Znaczenie blockchain dla wielu branż i profesji na świecie wciąż rośnie. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, o co w tej technologii tak naprawdę chodzi.

Na początku wydarzenia postaramy się ustalić, czym tak naprawdę jest technologia blockchain – jakie były jej początki, jakie pojęcia się z nią wiążą i jaki był jej zamysł.

Następnie przyjrzymy się klimatowi, jaki panuje wokół blockchaina i spojrzymy na trendy, które będą kształtować tą technologię na rynkach globalnych w 2019 r. i w dalszej przyszłości. Omówimy także praktyczne zastosowania i możliwości, ale także zagrożenia i wyzwania związane z blockchainem.

Spróbujemy również przeanalizować jakie implikacje dla świata biznesu i finansów oraz księgowości może mieć ta innowacja, przywołując rzeczywiste przykłady blockchainowych projektów i przeprowadzonych w tym zakresie wdrożeń. Zamiast na kryptowalutach skupimy się na tym, w jaki sposób blockchain wpłynie na takie sektory jak outsourcing, bankowość, czy rynek papierów wartościowych itp.

Na zakończenie, w ramach dyskusji panelowej spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak strategicznie przygotować się na blockchainową przyszłość.

PANELIŚCI

Agenda:

17.30 – Rejestracja
18.00 – Keynote speech - Ron Quaranta
19.00 – Dyskusja panelowa:

  • Moderator: Ron Quaranta, Chairman and CEO of the Wall Street Blockchain Alliance
  • Przedstawiciel Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
  • Krzysztof Piech, Dyrektor Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego
  • Bartek Ostrowski, UBS Head of Group Finance and Senior Delivery Head for EMEA-Poland
  • Piotr Beńke, Chief Technology Officer for IBM Poland & Baltics

20.30 – Networking

Weź udział w wydarzeniu i bądź przygotowany na blockchainową przyszłość!

Partner strategiczny


Partnerzy

  

Na początku wydarzenia postaramy się ustalić, czym tak naprawdę jest technologia blockchain – jakie były jej początki, jakie pojęcia są z nią związane i co – w zamyśle – ma ona osiągnąć.

Następnie przyjrzymy się klimatowi, jaki panuje wokół blockchaina i spojrzymy na trendy, które będą kształtować blockchain na rynkach globalnych w 2019 r. i w przyszłości. Omówimy także praktyczne zastosowania i możliwości, ale także zagrożenia i wyzwania związane z tą innowacją.
 
Spróbujemy również przeanalizować, jakie to może mieć implikacje dla świata biznesu, finansów i księgowości, przywołując rzeczywiste przykłady blockchainowych projektów i przeprowadzonych w tym zakresie wdrożeń. Zamiast na cryptowalutach skupimy się na tym, w jaki sposób technologia ta wpłynie na takie sektory jak outsourcing, bankowość, rynek papierów wartościowych itp.
 
Na zakończenie, w ramach dyskusji panelowej spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak strategicznie przygotować się na blockchainową przyszłość.

 

Patroni medialni

Ron Quaranta, Chairman and Chief Executive Officer of the Wall Street Blockchain Alliance

Ron possesses over 27 years of experience in the global financial services and technology industries. He currently serves as Chairman and Chief Executive Officer of the Wall Street Blockchain Alliance, a leading non-profit trade association promoting the comprehensive adoption of blockchain technology and cryptoassets across global markets. Prior to this, Ron served as CEO of DerivaTrust Technologies, a pioneering software and technology firm for financial market participants. Ron is the editor and contributing author of the recently published book “Blockchain in Financial Markets and Beyond: Challenges and Applications”, published Risk Books. In addition, he was recently named to the Top 100 Most Influential People in Accounting list by Accounting Today in 2018. He is a frequent guest of major media outlets, including Bloomberg Radio, and is a sought after speaker and writer regarding financial technology and innovation. Ron also serves as an advisor to multiple startups and corporations focused on fintech innovation and blockchain technology.

ZAREJESTRUJ SIĘ!

19 luty, wtorek | 18.00 - 22.00 | Kraków | Hotel Sheraton Grand, ul. Powiśle 7
20 luty, środa | 18.00 - 22.00 | Warszawa | GPW, Sala Notowań, ul. Książęca 4

Book Now