Search
Please make sure you are using a supported browser. To find out more click here.

Agnieszka Leżak ACMA, CGMA

Członek CIMA od października 2014, zatrudniona jako Finance Service Manager w Ruukki Polska. Na co dzień zarządza 40-osobowym zespołem księgowych w Global Business Services we Wrocławiu.

Który aspekt swojej pracy uważa Pani za najbardziej satysfakcjonujący?

W pracy cenię sobie możliwość ciągłego rozwoju zawodowego, udział w międzynarodowych projektach oraz współtworzenie nowych rozwiązań dla klientów. Im wyżej postawioną mam poprzeczkę, tym bardziej jestem zaangażowana i zmotywowana.

Co spowodowało, że zainteresowała się Pani kwalifikacją CIMA?

Prestiż oraz renoma międzynarodowej kwalifikacji CIMA, a także możliwość skróconego trybu CIMA Gateway dla osób posiadających dyplom MBA

W jaki sposób członkostwo w CIMA pomogło Pani w karierze zawodowej?

Członkostwo w CIMA podniosło wartość mojej marki jako pracownika, wyróżniając mnie na rynku pracy na tle innych kandydatów. Nawiązałam też wiele cennych kontaktów zawodowych. Co więcej, z punktu widzenia pracodawcy tytuł CGMA daje gwarancję umiejętności zarządczych na najwyższym poziomie.

Jakie umiejętności uzyskała lub udoskonaliła Pani dzięki kwalifikacji CIMA?

Kwalifikacja CIMA umocniła moją zdolność globalnego spojrzenia na otoczenie biznesowe. Ponadto poznałam praktyczne narzędzia umożliwiające efektywniejsze wykorzystywanie wiedzy i doświadczenia.

Czy przydają się one w Pani codziennej pracy?

Patrzę globalnie na każde zadanie, analizując je „end-to-end” oraz uwzględniając w procesie decyzyjnym wszystkie jego aspekty i czynniki. Interesuję się szerszym zakresem danego zagadnienia, nie patrzę na nie jedynie przez pryzmat swojego procesu, lecz przez pryzmat całej organizacji. Tego samego podejścia wymagam również od innych pracowników. Do każdego zadania przygotowuję alternatywne rozwiązanie na wypadek zmian.

Jaką przewagę posiada dyplom CIMA nad innymi certyfikatami z dziedziny finansów?

Jest dyplomem uznawanym i rozpoznawalnym w międzynarodowym środowisku, jak również synonimem wysokich kwalifikacji zarządczych. Otwiera drzwi do kariery w wielu dziedzinach biznesu. CIMA kładzie nacisk na analizę i wsparcie biznesu na wszystkich jego szczeblach, bardzo mocno omawia temat strategii. Spółka, w której pracuję, została przejęta przez duży międzynarodowy koncern. Naturalną konsekwencją połączenia było osiągnięcie synergii na poziomie struktury i kosztów. Przez ostatni rok wspólnie z grupą menedżerów opracowywałam nową strukturę i strategię dla nowej organizacji Global Business Services. Niezbędne w tym procesie okazały się wiedza i narzędzia, które poznałam dzięki kwalifikacji CIMA. Nowoprzyjęty model rusza od 2016 roku.