Search

CIMA na uczelniach

CIMA współpracuje z najbardziej prestiżowymi uczelniami ekonomicznymi w Polsce tworząc wspólne programy dla najzdolniejszych studentów.

Celem tej współpracy jest umożliwienie studentom zdobycia gruntownej wiedzy i praktycznych umiejętności. Teoria bowiem niewiele znaczy, jeśli nie wiemy jak zastosować ją w praktyce. Zaletą programów realizowanych z uczelniami jest szansa zdobycia prestiżowej kwalifikacji profesjonalnej w ramach zajęć na uczelni. Studenci, którzy podejmą studia z programem CIMA mają możliwość uzyskania jednego z certyfikatów CIMA – Certificate in Business Accounting oraz posługiwania się tytułem CIMA Cert BA. W ramach przygotowania do egzaminu CBA uzyskują oni wiedzę z zakresu podstaw rachunkowości zarządczej i finansowej, podstaw matematyki biznesowej, ekonomiki przedsiębiorstw oraz etyki, ładu korporacyjnego i prawa w biznesie. Z możliwości oferowanych przez CIMA w ramach programu studiów korzystają już studenci Uniwersytetów Ekonomicznych we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Będąc studentem CIMA zyskujesz

Tytuł

Po ukończeniu całego programu i zdaniu wszystkich egzaminów studenci nagradzani są Certyfikatem lub Dyplomem oraz otrzymują możliwość posługiwania się tytułem CIMA Cert BA/Dip Ma  i wpisania tego osiągnięcia do swojego CV.

Książki i materiały pomocnicze

Przystępując do wspólnego programu CIMA i swojej uczelni, otrzymujesz od nas całkowicie za darmo pakiet książek do nauki CIMA oraz dostęp do ekskluzywnej platformy dla studentów CIMAconnect. Wykłady i materiały online pomogą ci przygotować się do egzaminu zewnętrznego, obowiązkowego do ukończenia programu.

CIMA MY JOBS

Na stronie poświęconej rekrutacji publikujemy oferty pracy dla studentów CIMA z całego świata. 

Pracodawcy

Studenci i członkowie CIMA są pożądanymi pracownikami dla największych firm na świecie. Decydując się na dalszy rozwój w ramach kwalifikacji CIMA możesz również otrzymać dofinansowanie swojej nauki od pracodawcy. Na całym świecie tysiące firm już dziś szkoli swoje kadry finansowe z CIMA. Wszyscy pracodawcy, którzy spełniają nasze standardy jakości szkolenia zostali ujęci w naszej bazie danych.

Spotkania i eventy

  • Exam Technique Sessions  – sesje organizowane przez CIMA z udziałem specjalistów z Wielkiej Brytani. Mają na celu pomóc studentom w osiągnięciu jak najlepszych wyników podczas egzaminów CIMA.  Specjalnie dla studentów naszych programów z uczelniami spotkania organizowane są na uczelni lub online.
  • CIMA Professional Development (CPD)  – spotkania tematyczne prowadzone przez specjalistów z zakresu rachunkowości zarządczej, biznesu, a także tzw. umiejętności miękkich.
  • Celebrating Success - CIMA co roku nagradza swoich najlepszych studentów w całym kraju. Możesz otrzymać zaproszenie na prestiżową galę dla wyróżnionych osób.
  • Spotkania nieformalne – atrakcyjna forma wymiany doświadczeń z innymi studentami i członkami CIMA, wyjątkowa możliwość nawiązania relacji z osobami z różnych firm i branż

Publikacje CIMA

  • Financial Management zawierające m.in. felietony i wywiady  rozsyłane jest do wszystkich studentów i członków CIMA. 
  • Velocity to ogólnoświatowe czasopismo dla studentów CIMA dostępne w wersji elektronicznej. Stanowi dodatkową pomoc dla studiujących, których celem jest szybkie uzyskanie statusu członka.
  • Insight to ogólnoświatowe czasopismo dla specjalistów rachunkowości zarządczej.  Czytelnik znajdzie tu zarówno najnowsze wiadomości i felietony dla specjalistów w dziedzinie finansów oraz rubryki poświęcone ścieżkom kariery, rozwojowi zawodowemu oraz informacje na tematy wydarzeń.

Uczelnie, z którymi współpracujemy

Ambasadorzy CIMA na uczelniach

Magda Szajda, Ambasador CIMA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.  Kamila Wisny, Ambasador CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.  Karolina Janota, Ambasador CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. 
Kontakt: ambasador.cima@gmail.com lub +48 662 733 557 Kontakt: kamila.wisny@gmail.com lub +48 791 862 135 Kontakt: janota.karolina@gmail.com lub +48 510 335 029